Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi


Güneş gözlüğü alacaksınız ve yüz şeklinize göre nasıl bir gözlük çerçevesi almanız gerektiği konusunda hiç bir fikriniz yok mu? O zaman bu bilgileri mutlaka okuyun!

Gözlüğünüzü yüz şeklinize göre belirleyin. İşte her yüz şekli için en uygun gözlük seçimleri...

Oval yüz

Oval yüze hemen her çerçeve uyar. Yumuşak köşeleri olan ve şakağa doğru yükselen kare şeklinde çerçeveler oval yüzlere özellikle yakışır. 
Çerçeve önerileri : Herhangi bir çerçeve

Yuvarlak yüz

Çerçevelerin yüzü daha uzun ve ince göstermesi gerekir. Genel anlamda aranması gereken yüzün en geniş kısmına eşit veya çok az daha geniş çerçevelerdir. Yüksek şakaklı çerçeveler daha uzun bir profil etkisi verir. Kaş çizgili çerçeveler de (kalın veya belirgin üst çerçeveler) gözü çekik gösterir ve bu etki yüzün daha uzun görünmesini sağlar.

Çerçeve önerileri : Köşeli veya dikdörtgen, genişçe çerçeveler.

Kare yüz

Bu tip yüzde kuvvetli bir çene çizgisi, geniş bir alın ve elmacık kemikleri bulunur. Köşeleri yumuşatmak için yumuşak, kıvrımlı çerçeveler seçilerek yüze anlam verilebilir. Klasik oval çerçeveler de bu yüz tipine yakışır.
Çerçeve önerileri : Oval, yuvarlak.

Uzun yüz

Yüzün en geniş yerinden daha geniş olmayan bir çerçeveyle yüzün olduğundan daha geniş ve kısa görünmesi sağlanabilir. Bu tip yüzde yuvarlak ve kare çerçeveler çok başarılıdır. Enine hatları kısa, boyuna hatları uzun olan çerçeveler de bu yüze göredir. 
Çerçeve önerileri: Yuvarlak, kare.

Üçgen yüz

Göz bölgesi vurgulanarak yüzün alt kısmındaki vurgu azaltılmalıdır. Şakağa doğru sivrilen çerçeveler bu dengeyi sağlamakta yardımcı olabilir. Alt çerçevesi olmayan metal modeller de deneyebilirsiniz.
Çerçeve önerileri : Üst hatları düz olan çerçeveler.

 

 

Sizin İçin Seçtiklerimiz

MERKEZ OFİS KONUM

ADRES: Üçgen Mahallesi, Sokullu Caddesi, No:9/A Çarşı, Muratpaşa, ANTALYA

Tel: +90 242 334 9920 / Fax: +90 242 334 9920

Email: bilgi@imajoptikantalya.com

Müşteri Memnuniyet Formu